پاویون‌هاتوسعه کسب‌وکارهای دانش‌بنیانخبر

حضور قدرتمند صنعت هوا و فضای جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه MAKS 2017 روسیه

سیزدهمین نمایشگاه بین المللی MAKS 2017 روز سه‌شنبه با حضور 769 شرکت از 40 کشور دنیا گشایش یافت. نمایشگاه بین المللی هوایی روسیه که امسال در محدوده‌ای به مساحت حدود 60 هزار متر مربع با پیام ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری این کشور گشایش یافت، یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین نمایشگاه‌های جهان محسوب می‌شود. در این نمایشگاه، جمهوری اسلامی ایران در غرفه‌ای به مساحت 280 متر مربع تازه‌ترین دستاوردهای صنعت هوا و فضای خود را به نمایش گذاشت. در این حضور بیش از 200 کارشناس از ایران به عنوان بازدیدکننده یا نمایندگان شرکت‌های مرتبط برای بازدید، مذاکره با طرف‌های خارجی یا فعالیت غرفه‌ای شرکت نمودند که از این آمار حدود 30 گروه از بخش‌های خصوصی و دولتی و 12 شرکت هم در موضوع‌های مرتبط با هوا و فضا حضور پیدا کردند.

در مصاحبه‌ی بعمل آمده با شهرام واقفی‌نژاد(سازمان‌دهنده‌ی هیأت‌ها و شرکت‌های ایرانی در این نمایشگاه) وی بیان کرد: بیشتر شرکت‌های خصوصی حاضر در نمایشگاه در حوزه‌ی دانش‌ بنیان فعالیت می‌کنند که تازه‌ترین دستاوردهای خود را در کنار صدها شرکت دیگر از کشورهای مختلف عرضه کرده‌اند که بخشی از آن، مرتبط با فناوری‌های فوق پیشرفته، صنایع متالوژی پودر، ماهواره و پهپادها هست. 

حضور شرکت‌های سازمان صنایع هوایی، صا ایران، ساصد و پژوهشکده‌ی هوا و فضا و هم‌چنین شرکت‌های دانش بنیان دیده پرداز صبا، نوین آرا الکترونیک، گروه‌ترین‌ها، پمپ گستران پویا، اوپال، متالوژی پودر خراسان، رایان رشدافزا، سیگما و مشکین حلقه در غرفه‌ی جمهوری اسلامی ایران از نکات حائز اهمیت این دوره بود.

مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه، روز پنجشنبه پس از بازدید از غرفه‌ی شرکت‌های ایرانی فعال در نمایشگاه هوا و فضای مسکو، درباره‌ی دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در این عرصه، اظهار کرد: ایران توجه ویژه‌ای به امور دفاعی و پاسداری از مرزها دارد و در همین چهارچوب، برای تولید اقلام مرتبط و هوافضا پیشرفت‌های جدی داشته است. نمایشگاه هوا و فضای مسکو رویداد بزرگی نه تنها در روسیه بلکه مرتبط با این صنعت در جهان است که جمهوری اسلامی ایران از سال‌ها پیش به آن توجه ویژه‌ای دارد. ما در تأمین نیازهای دفاعی کشور و هم‌چنین در عرصه‌ی هوا و فضا پیشرفت داشته‌ایم و برای این بخش‌ها اهمیت قائل هستیم.

وی در ادامه افزود: در چهارچوب این حوزه به همکاری با روسیه نیز علاقه‌ی ویژه‌ای داریم و امیدواریم برگزاری نمایشگاه هوا و فضای مسکو به توسعه‌ی روابط نظامی منجر شود.

 

گزارش تصویری:

 

 

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 19 =

دکمه بازگشت به بالا