توسعه کسب‌وکارهای دانش‌بنیانخبر

خبری خوش برای پژوهشگران دانشگاه‌های علوم پزشکی

30 تا 50 میلیون کمک بلاعوض برای تأسیس شرکت‌ های دانش بنیان

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت از تسهیلات بلاعوض مالی جهت تأسیس شرکت‌ های دانش بنیان برای اعضای هیأت علمی و پژوهشگران در حوزه‌ی وزارت بهداشت خبر داد.
رضا ملک‌زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با ذکر اینکه در دولت یازدهم در حوزه‌ی وزارت بهداشت اقدامات خوبی در زمینه‌ی ایجاد شرکت‌ های دانش بنیان و اقتصاد دانش بنیان انجام شده است، گفت: تصمیم مهمی در وزارت بهداشت و معاونت تحقیقات و فناوری در زمینه‌ی شرکت‌های دانش بنیان إتخاذ شد. بدین صورت که کمک بلاعوضی را برای شرکت‌های دانش بنیان نوپا در نظر گرفتیم. این کمک بلاعوض برای شرکت‌ های دانش بنیان نوپای غیردانشگاهی ۳۰۰ میلیون و برای شرکت‌های دانشگاهی ۵۰۰ میلیون تومان است.  هر چند این میزان بودجه زیاد نیست و کمک‌ها باید بیش از این‌ها باشد. 
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت عنوان کرد: رشد چشمگیری در تأسیس شرکت‌ های دانش بنیان در سه سال گذشته شاهد بودیم و تعداد شرکت‌های دانش بنیان از ۵۵ مورد در دولت دهم به ۳۳ هزار مورد در پایان دولت یازدهم افزایش پیدا کرده است. امیدواریم با این تصمیم جدید، رشد چشمگیر و جهش بزرگی را در تأسیس شرکت‌ های دانش بنیان شاهد باشیم. 
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − 3 =

دکمه بازگشت به بالا