خبرگواهی‌نامه نانومقیاس

هشتمین کنفرانس ملی کاربرد CFD در صنایع شیمیایی و نفت

برگزاری میزگرد تخصصی بررسی شبیه‌سازی در فناوری نانو

دانشگاه تربیت مدرس با هدف بررسی فرصت‌ها و چالش‌های شبیه‌سازی در فناوری نانو و شاخص‌های این فناوری، میزگرد تخصصی «شبیه‌سازی در فناوری نانو؛ فرصت‌ها و چالش‌ها» را در روز چهارشنبه مورخ 27 اردیبهشت امسال برگزار می‌کند. این میزگرد در حاشیه هشتمین کنفرانس ملی کاربرد CFD در صنایع شیمیایی و نفت در دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌شود.

به نقل از دبیر هشتمین کنفرانس ملی کاربرد CFD در صنایع شیمیایی و نفت، صنعت نفت و گاز و پتروشیمی یکی از صنایع بزرگ کشور محسوب می‌شود، که لزوم گذر از مرحله تولید نفت خام و سیاست خام فروشی به صنعتی دانش‌بنیان و پربازده در آن بیش از پیش احساس می‌شود. جهت برون‌رفت از این شرایط، دستیابی به تکنولوژی و جذب سرمایه می‌تواند کمک بسیار زیادی به تسریع این فرایند بکند. از این رو میزگرد تخصصی «شبیه‌سازی در فناوری نانو؛ فرصت‌ها و چالش‌ها» با هدف بحث و تبادل نظر در زمینه ارتباط شبیه سازی با فناوری نانو و شاخص‌های این فناوری برگزار می‌شود.

این کنفرانس با محوریت بررسی کاربرد CFD در صنایع مختلف به ویژه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، صنایع شیمیایی، سلامت، ایمنی و محیط زیست و همچنین شبیه‌سازی در فناوری نانو در حوزه نانو سیالات و لزوم توجه به آموزش‌های تخصصی CFD در مقاطع مختلف دانشگاهی با حضور اساتید مجرب در حوزه شبیه‌سازی فرآیندها و کاربرد فناوری نانو برگزار خواهد شد.

پروفسور گودرز احمدی رئیس هیئت علمی دانشگاه کلارکسون آمریکا، پروفسور رهبر رحیمی رئیس کمیته CFD انجمن مهندسی شیمی ایران و پروفسور فریبرز تقی‌پور استاد دانشگاه بریتیش کلمبیا ازجمله‌ سخنرانان هشتمین کنفرانس ملی کاربرد CFD در صنایع شیمیایی و نفت هستند.

آخرین فرصت ارسال مقالات تا 20 فروردین ماه بوده و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت http://cfd8.modares.ac.ir تا تاریخ دوم اردیبهشت ماه، مراحل ثبت نام را تکمیل نمایند. شایان ذکر است هشتمین کنفرانس ملی کاربرد CFD در صنایع شیمیایی و نفت در روزهای ۲۶ و ۲۷ اردیبهشت ماه 1396 و همچنین میزگرد تخصصی نیز در روز چهارشنبه، 27 اردیبهشت در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌شود.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − دو =

بستن
بستن
رفتن به نوار ابزار