صفحه اصلی / مجله / خبر / حضور فعال شرکت‌های دانش بنیان ایرانی در نمایشگاه بین‌المللی MAKS روسیه

حضور فعال شرکت‌های دانش بنیان ایرانی در نمایشگاه بین‌المللی MAKS روسیه

حضور ۱۲ شرکت دانش‌بنیان برتر حوزه‌ی هوا و فضا در پاویون ملی ایران ـ نمایشگاه بین‌المللی MAKS روسیه

نمایشگاه هوایی «ماکس» که در نوع خود یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های هوایی و فضایی جهان به حساب می آید و هر دو سال یکبار در اواخر ماه آگوست درشهر «ژوکوفسکی» روسیه برگزار می‌شود. 

نمایشگاه هوایی ماکس ۲۰۱۷ (MAKS 2017) در واقع وارث نخستین نمایشگاه هوایی روسیه است که از سال ۱۹۱۱ برگزار می شود. در زمان اتحاد شوروی این نمایشگاه به صورت مانورها و جشن های هوایی ادامه داشت اما به شکل کنونی خود بعد از فروپاشی اتحاد شوروی از سال ۱۹۹۳ شروع به کار نمود. ماکس یکی از نمایشگاههایی است که در نوع خود در سطح بسیار بالایی برگزار می گردد به همین علت هم اغلب شخص رئیس جمهور روسیه آن را افتتاح می کند.

ماکس جزء برترین نمایشگاه‌های هوایی دنیا است و در مجموع در کنار ایرشوهای لبورژه پاریس که از قدیمی ترین و وسیع ترین نمایشگاه های جهان و نمایشگاه دبی که از نظر حجم قراردادهای منعقد شده در آن پیشرو می باشد، قرار دارد. نمایشگاه ماکس به لحاظ وسعت فناوری‌های پیشرفته ارائه شده در آن نسبت به سایر نمایشگاه ها بزرگتر می باشد. به همین دلیل هم نمایشگاه ماکس یک اتفاق بزرگ در دنیا به حساب می آید که هر دو سال یکبار در روسیه برگزار می گردد

کشور ایران نیز از همان دوره های آغازین نمایشگاه، پس از فروپاشی اتحاد شوروی به صورت بازدیدکننده و بسیار محدود حضور داشت. از سال ۲۰۰۰ به بعد شکل حضور ایران در نمایشگاه متفاوت شد، هیات ها از سازمان های دولتی مرتبط با صنایع هوایی و فضایی ایران در سطح کارشناسی و مدیریتی حضورشان پررنگ تر شد.

این نمایشگاه دیروز در تاریخ ۱۸ جولای آغاز به کار کرد، مدت زمان برگزاری نمایشگاه ۶ روز  می باشد که ۳ روز اول بازدید کننده های تخصصی از نمایشگاه بازدید خواهند کرد و روز چهارم بازدید کننده های نیمه تخصصی و دو روز آخر نمایشگاه نیز بازدید برای عموم آزاد می باشد.

روز گذشته در برنامه افتتاحیه نمایشگاه آقای پوتین حضور داشت و سخنرانی کوتاهی نیز داشتند. در طول برگزاری ماکس، مقامات ارشد روسیه برای برقراری ارتباط در زمینه کسب و کار در دسترس می باشند. این نمایشگاه فرصت منحصر به فردی است برای افراد درگیر در کسب و کار صنایع حمل و نقل هوایی و فضا برای آگاهی از نظر تصمیم گیرندگانی که در مورد مسائل کلیدی مربوط به توسعه، تولید و فروش تجهیزات حمل و نقل هوایی و سلاح تصمیم سازی می کنند.

 

 

کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری به مانند پاویون‌های قبلی، بر اساس آئین‌نامه‌های حمایتی خود و به منظور توسعه صادرات و توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان، پاویون ایران با حضور ۱۲ شرکت دانش‌بنیان برتر حوزه هوافضا برگزار نموده و آنها را مورد حمایت مشاوره‌ای و مالی قرار داده است. این حمایت شامل پرداخت ۷۰ درصد هزینه‌های اجاره فضای غرفه، غرفه‌سازی و حمل و نقل تجهیزات شرکت‌ها است. پاویون ایران در فضای ۱۰۰ متر مریع با حضور ۱۲ شرکت دانش بنیان در سالنD3  نمایشگاه، روبروی درب ورودی اصلی قرار دارد که فضای بسیار مناسبی جهت تعامل با بازدید کنندگان فراهم گردیده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − سیزده =